Konferencja pt. „Cyfrowo wykluczeni”

23.06.2010 - 23.06.2010

23 czerwca 2010 r. w Warszawie (ul. Czerska 8/10) odbędzie się konferencja pt. „Cyfrowo wykluczeni”. Seminarium organizowane przez Fundację Widzialni wraz z Uniwersytetem Śląskim, Polskim Związkiem Głuchych i Agorą będzie okazją do wymiany doświadczeń z zakresu dostępności serwisów internetowych dla osób niepełnosprawnych. Poruszona zostanie problematyka wykluczania cyfrowego osób z dysfunkcjami.

Dla uczestników seminarium przygotowano prezentację metod korzystania z zasobów internetowych przez osoby niewidome. Poznać będzie można zasady działania programu czytającego, bariery nawigacji oraz dobre praktyki stosowane w tworzeniu w pełni przystępnego serwisu.

W konferencji udział wezmą przedstawiciele władz Polskiego Związku Niewidomych oraz Polskiego Związku Głuchych. Przewidziano również wystąpienia przedstawicieli Biura Pełnomocnika Rządu do spraw Osób Niepełnosprawnych oraz Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym. Wśród prelegentów znajdą się również przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego, Telewizji Polskiej oraz firmy UPC. O projekcie „Usłyszeć teatr...” opowiedzą członkowie Teatru Konsekwentnego.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie: ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w II edycji konkursu pt. „Strona Internetowa bez Barier” oraz wręczenie wyróżnień Ambasador Równych Szans.

Na marginesie warto dodać, że w ocenie organizatorów, współorganizujący konferencję Uniwersytet Śląski w ciągu 2 lat zrobił największe, wśród szkól wyższych, postępy pod względem dostępności serwisu głównego www.us.edu.pl, tworząc go z dbałością o zgodność z kryteriami W3C.

Program wydarzenia, formularze zgłoszeniowe oraz szczegółowe informacje na temat konferencji znajdują się na stronie internetowej Fundacja Widzialni: www.widzialni.org