Wernisaż wystawy "Przestrzenie osobiste"

Galeria Szyb Wilson serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy zatytułowanej Przestrzenie osobiste, który się odbędzie 8 lutego 2008 r. Będzie to prezentacja prac plastycznych artystów związanych z Instytutem Sztuki Uniwersytetu Śląskiego z siedzibą w Cieszynie. Instytut, powstały w 1973 roku, w ciągu wielu lat swojej działalności, rozrósł się dość znacznie (w wystawie bierze udział około 60 artystów różnych dyscyplin), obrósł własną tradycją i obecnie prowadzi kształcenie na kierunkach Edukacja Artystyczna oraz Grafika. Artyści biorący udział w wystawie to byli i obecni pedagodzy Instytutu Sztuki, pochodzący ze środowisk twórczych Śląska i Podbeskidzia i reprezentujący różnorakie tendencje artystyczne oraz dyscypliny plastyczne (malarstwo, rzeźba, grafika, multimedia). Niektórych spośród prezentowanych twórców nie ma już wśród żyjących, jak choćby Norberta Witka, Andrzeja Szewczyka czy Mariusza Mruczka. Jak więc widać tytuł wystawy Przestrzenie osobiste pod wieloma względami dobrze oddaje jej różnoraki charakter, a zarazem jedność jaką daje wspólna płaszczyzna komunikowania - sztuka. Koordynatorem ekspozycji z ramienia Instytutu Sztuki jest profesor Witold Jacyków, ekspozycję zaaranżowali Krzysztof Kula, Krystyna Pasterczyk i Elżbieta Kuraj. Wystawa potrwa od 8 lutego do 29 marca. Towarzyszy jej obszerny i starannie wydany katalog.
.