Doktorat Honoris Causa UŚ dla Jego Ekscelencji Ks. Arcybiskupa dr. Damiana Zimonia

Arcybiskup Damian Zimoń 27 listopada br. o godzinie 11.00 na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa Jego Ekscelencji Księdzu Arcybiskupowi dr. Damianowi Zimoniowi - autorowi wybitnych dzieł o tematyce teologicznej i społecznej, odważnemu propagatorowi godności ludzi pracy, orędownikowi kształcenia humanistycznego i literackiego na Śląsku, znakomitemu przyjacielowi naszej Uczelni. O nadaniu tytułu Senat Uniwersytetu Śląskiego zdecydował uchwałą z 26 czerwca 2007 roku. Spotkanie z dziennikarzami ks. abp Zimonia zaplanowano tuż po zakończeniu uroczystości, czyli o godz. 13.00 w tym samym gmachu w sali 104. W tym roku minie 50 lat od święceń kapłańskich Metropolity Katowickiego Damiana Zimonia. Z tej okazji 25 listopada w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. koncelebrowana. Na parterze budynku Wydziału Teologicznego w Katowicach przy ul. Jordana 18 prezentowana jest wystawa zorganizowana przez Bibliotekę Teologiczną pt. "Ksiądz Arcybiskup Damian Zimoń - Doktor Honoris Causa Uniwersytetu Śląskiego".