Wykłady Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Od Dostojewskiego i Stalina do udaru mózgu! - czyli - seria nowych wykładów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Sala Audytoryjna Wydziału Nauk Społecznych ul. Bankowa 11, Katowice, godz. 16:15 23 stycznia 2001 prof. dr hab. Jan Malicki: Tradycje i przyszłość Biblioteki Śląskiej. Gawęda filologiczna. * 20 lutego prof. dr hab. Czesław Głombik: Filozofia neotomistyczna w Polsce. 27 lutego prof. dr hab. Ewa Chojecka: Sztuka totalitarna - geneza socrealizmu. Od Dostojewskiego do Stalina. 6 marca prof. dr hab. Bogdan Zeler: Nobliści polscy - Wisława Szymborska. 13 marca dr Zygmunt Woźniczka: Trudne dzieje historii Śląska po II wojnie światowej 20 marca dr n. med. Gabriela Górska: Zespoły chorobowe wieku podeszłego 3 kwietnia prof. dr hab. Grzegorz Racki:Wielkie katastrofy ekologiczne w dziejach Ziemi. 17 kwietnia prof. dr hab. Bogdan Zeler: Sacrum w pozeji. Ksiądz Jan Twardowski. 24 kwietnia prof. dr hab. Irena Heszen-Niejodek: Psychologia wobec promocji zdrowia. 8 maja prof. dr hab. n. med. Grzegorz Opala: Udar mózgu. 22 maja lek. med. Alina Reichert-Bereszko: Choroby nowotworowe przewodu pokarmowego ze szczególnym uwzględnieniem chorób jelita grubego. 29 maja prof. dr hab. Wojciech Świątkiewicz, lek. stomatolog Barbara Drewniany: Problemy stomatologii wieku podeszłego. 5 czerwca dr Dariusz Rott: Arcydzieła literatury staropolskiej czytane dzisiaj. * Zajęcia odbędą się w Bibliotece Śląskiej.