Podpisanie umowy o współpracy z Zespołem Szkół Elektroniczno-Elektrycznych w Bytomiu

W piątek 19 marca 2010 r. doszło do podpisania umowy o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Elektroniczno-Elektrycznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Bytomiu, Uniwersytetem Śląskim w Katowicach i Urzędem Miasta Bytom. Sygnatariusze spotkali się w gabinecie dyrektora Zespołu Szkół, mgr. inż. Zygmunta Rubina. Uniwersytet Śląski reprezentowany był przez dr. hab. prof. UŚ Jana Ilczuka, dziekana Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach. W imieniu miasta umowę podpisała mgr Halina Bieda, zastępca prezydenta Bytomia. Podczas spotkania zgromadzeni podkreślali, że wszyscy, których dotyczy umowa, odczują jej pozytywne skutki.

Zespół Szkół Elektroniczno-Elektrycznych jest nowoczesną placówką, która dysponuje bogatą bazą dydaktyczną: uczniowie mają do dyspozycji 9 nowoczesnych pracowni zawodowych i przedmiotowych. Każda sala jest skomputeryzowana, a na umieszczonych na korytarzach ekranach wyświetlane są najaktualniejsze informacje z życia szkoły. Pracownia energoelektroniki, pracownia wyposażona w komputery Apple, laboratorium fonetyczne czy interaktywna pracownia matematyczna to tylko kilka przedsięwzięć, które wcielił w życie dyrektor Zygmunt Rubin. W roku 2009/2010 otwarty został nowy kierunek kształcenia: technik awionik. Kierunek ten został objęty patronatem przez Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej, a uczniowie podczas zajęć korzystają z symulatora lotów. Dziekan Jan Ilczuk podkreślił, że bytomska szkoła jest wspaniale wyposażona i że poprzez współpracę chciałby zarówno, pozyskać tak świetnie przygotowanych do dalszej nauki kandydatów na studia, jak i promować Wydział Informatyki i Nauki o Materiałach.

Uczniowie, którzy po maturze chcą kontynuować naukę, mogą wziąć udział w specjalnym programie, który ułatwi im start na wyższe szczeble edukacji. Szkoła współpracuje m.in. z Politechniką Śląską, Wyższą Szkołą Mechatroniki i Akademią Humanistyczno-Ekonomiczną. W ramach współpracy z Wydziałem Informatyki i Nauki o Materiałach UŚ, wykładowcy uczelni zagoszczą w progach Zespołu Szkół, a uczniowie będą zapraszani na uniwersyteckie wykłady i sesje popularnonaukowe. „Mam nadzieję, że współpraca będzie się zacieśniała” – powiedział dyrektor placówki na koniec spotkania.