Uniwersytet Śląski na targach edukacyjnych w Pekinie

Uniwersytet Śląski weźmie udział w I Europejskich Targach Edukacyjnych Szkolnictwa Wyższego w Chinach (I European Higher Education Fair). Targi edukacyjne w Pekinie, odbywające się pod patronatem Komisji Europejskiej, są organizowane przez CampusFrance, German Academic Exchange Service - DAAD, the Nederlands organisation for international cooperation in higher education - Nuffic oraz British Council - BC. Targi odbędą się w dniach 20 - 21 października 2007 roku. Imprezą towarzysząca targom jest Asia – Link Symposium, EU – China Cooperation in Higher Education. Głównym celem sympozjum jest ułatwienie współpracy pomiędzy szkołami wyższymi Unii Europejskiej i Chin oraz stworzenie platformy dialogu pomiędzy przedstawicielami rządów Unii Europejskiej i Chin a uniwersytetów i szkół wyższych. Uniwersytet Śląski będzie prezentował na własnym stoisku pełną ofertę edukacyjną, a w szczególności możliwość przyjęcia chińskich studentów na studia w języku angielskim na kierunkach matematyka, fizyka i chemia. Oferowane będą także kursy języka polskiego. Ważnym elementem promocji będzie nawiązywanie kontaktów z agencjami, które profesjonalnie zajmują się wynajdywaniem absolwentów chińskich szkół średnich, chętnych do podjęcia studiów za granicą.