Kursy przygotowawcze dla maturzystów

studenci

Uniwersytet Śląski organizuje cykl bezpłatnych warsztatów dla maturzystów „Jak dobrze napisać maturę”. Kursy przygotowawcze prowadzone będą z zakresu języka polskiego oraz matematyki.

7 kwietnia 2010 r. rozpoczyna się cykl warsztatów z matematyki. Maturzystów gościć będzie Instytut Fizyki Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Uniwersytecka 4). Szkolenie poprowadzi pracownik naukowy Instytutu Matematyki UŚ dr hab. Tomasz Połacik. Terminy spotkań z matematyką: 7, 14, 21 oraz 28 kwietnia 2010 r. od godz. 16.00 do 18.00. Kursy odbywać się będą w auli Andrzeja Pawlikowskiego.
Zapisy przyjmowane są pod adresami e-mail: warsztaty.matematyka@us.edu.pl.

Warsztaty z języka polskiego zaplanowane zostały na 29 i 30 marca 2010 r. oraz 12 i 13 kwietnia 2010 r. Szkolenia prowadzić będzie dr Danuta Krzyżyk, egzaminator gimnazjalny i maturalny, sekretarz Komisji Dydaktycznej Rady Języka Polskiego, pracownik Zakładu Dydaktyki Języka Polskiego UŚ. Kursy odbywać się będą w godz. 16.30–18.30 w auli im. Kazimierza Popiołka na Wydziale Nauk Społecznych UŚ (Katowice, ul. Bankowa 11).
Zapisy przyjmowane są drogą elektroniczną, pod adresem e-mail: warsztaty.polski@us.edu.pl

Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko kandydata oraz nazwę szkoły. Rejestracja pozwala na uczestnictwo we wszystkich warsztatach prowadzonych w ramach danego przedmiotu.

Z powodu ograniczonej liczby miejsc, o uczestnictwie decydować będzie kolejność napływania zgłoszeń.