SPOTKANIE Z KRZYSZTOFEM VARGĄ

10 maja o godz. 13.15 w Auli OD Uniwersytetu Śląskiego w Rybniku odbędzie się spotkanie autorskie z Krzysztofem Vargą organizowane przez Koło Naukowe Znawców Współczesności "MODERN ART". Spotkanie poprowadzi Pani Agnieszka Nęcka. Druga część spotkania będzie miała miejsce w Księgarni-Antykwariacie "Tania Książka" w Rybniku przy ul. Gliwickiej 3 od godz. 17.30. Krzysztof Varga jest pisarzem i dziennikarzem. Zadebiutował zbiorem opowiadań "Pijany anioł na skrzyżowaniu ulic". Wydał powieści „Chłopaki nie płaczą”, „Bildungsroman”, „Tequila” (nominacja do NIKE 2002), „Karolina”. Za tom prozy „45 pomysłów na powieść. Strony B singli” otrzymał Nagrodę Fundacji Kultury. Obecnie pełni funkcję szefa działu kultury w „Gazecie Wyborczej”. Wspólnie z Pawłem Dunin-Wąsowiczem stworzył słownik literatury najnowszej „Parnas bis. Literatura polska urodzona po 1960r.”.