Wspólne posiedzenie Komitetu Nauk Mineralogicznych PAN i Zarządu Polskiego Towarzystwa Mineralogicznego

29 maja 2014 r. o godz. 11.00 na Wydziale Nauk o Ziemi UŚ odbędzie się wspólne posiedzenie Komitetu Nauk Mineralogicznych PAN i Zarządu Polskiego Towarzystwa Mineralogicznego poświęcone kierunkom rozwoju nauk mineralogicznych w Polsce oraz sprawom bieżącym. W trakcie spotkania zostaną przedstawione najnowsze odkrycia mineralogiczne dokonane z udziałem mineralogów z Uniwersytetu Śląskiego (nowy minerał: piławit oraz pierwsze w Polsce znalezisko tektytów – szkła pochodzenia meteorytowego). Na czele obydwu organizacji stoją pracownicy Wydziału Nauk o Ziemi: prof. zw. dr hab. Janusz Janeczek (Komitet Nauk Mineralogicznych PAN) i dr hab. prof. UŚ Leszek Marynowski (Polskie Towarzystwo Mineralogiczne).