WĘGIEL STUDENT FILM FESTIVAL

27 i 28 kwietnia 2007 r. w Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach odbędzie się czwarta już edycja festiwalu Węgiel Student Film Festival, organizowany przez studentów organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ, a który jako jedyny w Polsce daje możliwość konfrontacji z całą krajową produkcją studencką. Honorową pieczę nad festiwalem sprawuje dr hab. Krystyna Doktorowicz, Dziekan Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ w Katowicach. Do udziału zostali zaproszeni studenci z Łódzkiej Szkoły Filmowej i Teatralnej im. L. Schillera, Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, Szkoły Filmowej Bogusława Lindy i Macieja Ślesickiego oraz Akademii Filmu i Telewizji z Warszawy. W konkursie wezmą także udział etiudy gospodarzy z Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ. Filmy oceniać będzie profesjonalne jury, do którego zaproszeni zostali przedstawiciele środowisk filmowych, w tym reżyserzy: Marcel Łoziński, Krzysztof Lang, Marcin Pieczonka oraz Lidia Duda, autorka filmów dokumentalnych. Komisji konkursowej przewodniczyć będzie dr hab. Krystyna Doktorowicz, dziekan Wydziału Radia i Telewizji. W programie festiwalu przewidziano warsztaty reżyserskie, prowadzone w przystępnej formie przez Macieja Dejczera, reżysera między innymi głośnego filmu „300 mil do nieba”, a także seriali „Magdy M.” czy „Oficerów”. W ramach pokazu specjalnego zostaną wyświetlone dwa filmy: „Aleja gówniarzy” w reżyserii Piotra Szczepańskiego, a także dokument Marcela Łozińskiego pt.:„Jak żyć”. Na zakończenie w sobotę organizatorzy przewidzieli imprezę w katowickim klubie „Cogitatur”. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu.