KONSORCJUM BIOFARMA - ŚLĄSKIE CENTRUM BIOTECHNOLOGII, BIOINŻYNIERII I BIOINFORMATYKI

3 kwietnia 2007 r. o godz.10.00 w Sali Senatu Politechniki Śląskiej w Gliwicach przy ul. Akademickiej 2, JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Janusz Janeczek weźmie udział w uroczystym podpisaniu umowy Konsorcjum BIOFARMA - Śląskie Centrum Biotechnologii, Bioinżynierii i Bioinformatyki. Uniwersytet Śląski wraz z Politechniką Śląską, Śląską Akademią Medyczną oraz Instytutem Onkologii w Gliwicach uczestniczy w projekcie „Śląska BIO-Farma. Centrum Biotechnologii, Bioinżynierii i Bioinformatyki”. Celem projektu jest stworzenie w regionie południowym Polski sieci zintegrowanych i ściśle współpracujących specjalistycznych laboratoriów badawczych w oparciu o jednostki już posiadające ogromne doświadczenie w dziedzinie biotechnologii, bioinformatyki i biomedycyny. Projekt obejmował będzie realizację i wyposażenie inwestycji budowlanych zlokalizowanych w Gliwicach i Chorzowie.