IX TARGI EDUKACYJNE W BYTOMIU

Studenci z Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego reprezentują Uniwersytet Śląski na IX Targach Edukacji w Bytomiu, które potrwają do 30 marca br. Oprócz oferty edukacyjnej targom towarzyszą liczne wykłady pracowników naukowych, w tym także pracowników Uniwersytetu Śląskiego: dr Danieli Dzienniak – Puliny z Wydziału Nauk Społecznych, Dywagacje na temat reklamy społecznej; dr. Jacka Kaniewskiego z Wydziału Nauk Społecznych, O nietypowych wynalazkach i wojennej improwizacji w czasach nowożytnych; dr. Andrzeja Boczarowskiego z Wydziału Nauk o Ziemi, Królestwo łez, skał i krwi – relacja z wyprawy do Meksyku oraz Historia pewnego wieloryba – niezwykłe wieści z dna oceanu; prof. dr. hab. Bogdana Dembińskiego z Wydziału Filozofii, Czego może nas dziś nauczyć Sokrates?; prof. dr. hab. Władysława Borgieła z Instytutu Fizyki, Czy telefon komórkowy może działać w klatce Faraday’a?.