facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

1 maja 2014 r. przypada 10. rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji Uniwersytet Śląski w Katowicach, w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego i Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju, organizuje Dni Otwarte Funduszy Europejskich.

19 maja (poniedziałek) od godz. 10.00 do 14.00 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie UŚ (Katowice, ul. Bankowa 12) odbędzie się spotkanie pod hasłem „10 lat w Unii, 10 kroków do Unii”. W programie wydarzenia przewidziano prelekcje na temat dziesięciu kroków prowadzących do Unii Europejskiej. Opowiedzą o nich zarówno obywatele państw, które należą do UE (Niemcy, Włochy), jak i ci, których kraje kandydują do UE (Turcja, Gruzja). Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się, czy Czesi rzeczywiście mówią podobnie do Polaków, jak świętują Węgrzy i co tak naprawdę smakuje Turkom. Cudzoziemcy ze Szkoły Języka i Kultury Polskiej, którzy na stałe mieszkają w Polsce nauczą wszystkich chętnych dziesięciu słów w swoim ojczystym języku, opowiedzą o najważniejszych świętach narodowych i podzielą się przepisami na swoje ulubione potrawy.

W holu przed aulą ustawione będą stoiska tematyczne dotyczące wybranych państw. W zorganizowanych przez Biuro Współpracy z Zagranicą punktach informacyjnych będzie można osobiście porozmawiać z prowadzącymi prelekcje oraz zapytać o zwyczaje i kulturę ich ojczystych krajów.

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.