Kolejna edycja akcji „Maturzysto, złap guzik, a my trzymamy kciuki!”

22 kwietnia 2014 r. rusza kolejna edycja akcji „Maturzysto, złap guzik, a my trzymamy kciuki!”. Już niedługo uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zdawać będą egzaminy maturalne. Pozostało niewiele czasu, więc dla większości będzie to okres wypełniony przede wszystkim intensywną nauką. Wiedza to nie wszystko, warto zadbać również o przychylność losu.

Podczas pierwszego tygodnia matur licea uniwersyteckie odwiedzi, przynoszący szczęście, kominiarz wraz z USiołkiem – maskotką Uniwersytetu Śląskiego. Postaci te przybędą do szkół, aby wspierać maturzystów przed egzaminem dojrzałości. Zgodnie z powiedzeniem „Widzisz kominiarza? Złap się za guzik!” uczniowie otrzymają od USiołka guziki, za które będą mogli chwycić, spoglądając na kominiarza. Tak wyposażeni w szczęście udadzą się do sali, gdzie o wyznaczonej godzinie przystąpią do egzaminu maturalnego.