PROFESOR ANDRZEJ LASOTA DOKTOREM HONORIS CAUSA UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO

Rektor i Senat Uniwersytetu Śląskiego zapraszają na uroczystość, w trakcie której tytuł Doktora Honoris Causa Uniwersytetu Śląskiego otrzyma prof. zw. dr hab. Andrzej Lasota - wybitny uczony, matematyk, profesor zwyczajny Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego, członek rzeczywisty Polskiej Akademii Nauk, członek czynny Polskiej Akademii Umiejętności, specjalista w dziedzinie teorii różniczkowych, teorii ergodycznej, biomatematyki, teorii prawdopodobieństwa i zastosowań matematyki. Ceremonia odbędzie się 10. listopada o godzinie 11.00 w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach, przy ul. Jagiellońskiej 25 (budynek Urzędu Wojewódzkiego, wejście od strony placu Sejmu Śląskiego). (BPiK)

przeczytaj więcej: laudacja (fragmenty) - prof. dr hab. Karol Baron sylwetka Profesora Andrzeja Lasoty - dialog z Katarzyną Bytomską ocena osiągnięć Profesora Andrzeja Lasoty - Profesor Czesław Olech ocena osiągnięć Profesora Andrzeja Lasoty - James A. Yorke ocena osiągnięć Profesora Andrzeja Lasoty - Profesor Stanisław Łojasiewicz przeczytaj wywiad z Profesorem Andrzejem Lasotą, przeprowadzony dla "Gazety Uniwersyteckiej" przez Prof. Grzegorza Rackiego i Katarzynę Bytomską