ŚWIĘTO LICZBY PI

Od 14 do 16 marca br. w budynkach Instytutu Matematyki, Instytutu Fizyki, Instytutu Chemii oraz przed Instytutem Fizyki odbędą się Dni Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ pod nazwą "Święto Liczby Pi". Obchody Święta będą miały charakter otwarty. Uniwersytet Śląski zaprzasza wszystkich miłośników nauk ścisłych, ale także tych którzy nie czują się najlepszymi matematykami, fizykami, czy chemikami, a mimo to chcieliby dowiedzieć się czegoś ciekawego o tych niezwykłych dziedzinach nauki. W trakcie Święta PI, będzie można wziąć udział w konkursach, wysłuchać ciekawych wykładów popularnonaukowych, zobaczyć niezwykłe eksperymenty fizyczne i chemiczne lub po prostu doświadczyć, w jaki sposób można bawić się nauką. Szczegółowy program co, gdzie, kiedy obchodów Dni Wydziału.