KOBIETA POD LUPĄ

Koło Naukowe Politologów Uniwersytetu Śląskiego oraz Stowarzyszenie Konserwatywno-Liberalne KoLiber zaprasza na konferencję Kobieta pod lupą, poświęconą sytuacji i aktywności kobiet w polityce i w społeczeństwie. Konferencja rozpoczęła się 21 lutego debatą o sprawie parytetów w instytucjach publicznych i prywatnych, aborcji oraz prawach matki i ojca. Dzisiaj, tj. 22 lutego, od godz. 12.00, w Auli K. Popiołka na Wydziale Nauk Społecznych odbywać się będą mini-wykłady: Izabela Jaruga – Nowacka (SLD) - Działalność kobiet w polityce ogólnokrajowej - Działalność w organizacjach kobiecych (Liga Kobiet Polskich) - Stworzenie Partii Kobiet - Predyspozycje kobiet do udziału we władzy Halina Sobańska (SLD – Sosnowiec, przewodnicząca Stowarzyszenia Aktywne Kobiety) - Działalność kobiet na gruncie lokalnym i pozarządowym, - Samodoskonalenie kobiet Monika Sobańska (wiceprzewodnicząca Stowarzyszenia Aktywne Kobiety) - Działalność w Stowarzyszeniu Aktywne Kobiety - Akademia Liderek Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w konferencji.