GMO - co dalej?

Centrum Studiów nad Człowiekiem i Środowiskiem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zaprasza na wykład GMO - co dalej?, organizowany w ramach XV cyklu wykładów: Wybrane problemy ekologii i ochrony środowiska połączony z projekcją filmu Życie wymyka się spod kontroli, który wygłosi Jolanta Kubas z Fundacji ICPPC(Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Wsi Polskiej). Spotkanie odbędzie się w czwartek 22 lutego o godz. 16.00 w auli Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŚ przy ul. Bankowej 9. Cytaty z filmu: Terje Traavik (naukowiec, biolog, Norwegia) Bardzo się staramy, aby każdy zrozumiał, że skażenie genetyczne to coś zupełnie innego niż skażenie chemiczne, które przez własną głupotę rozpowszechniamy przez ostatnie 50 lat. Rzecz w tym, że chemikalia nie potrafią same się rozmnażać. Nawet największe skażenie chemiczne z czasem maleje, podczas gdy w technologii genetycznych modyfikacji jest dokładnie na odwrót. DNA może się w zasadzie rozmnażać samodzielnie, a więc możliwe jest, że początkowo niewielkie skażenie rozrośnie się z czasem do olbrzymich rozmiarów. Andrew Kimbrell (prawnik, USA) Przerażające jest obserwowanie, jak niektórzy naukowcy i firmy zajmując się w genetyczną inżynierią - bez jakichkolwiek demokratycznych uzgodnień - próbują zmieniać cechy genetyczne wszystkich żywych istot, które tak bardzo kochamy. Te zmiany są stałe, zrobione w taki sposób, że nie będzie już od tego odwrotu! Wierzę, że jedyne, co można zrobić, to walczyć z tym...