Prof. Antoni Gładysz laureatem nagrody im. Karola Miarki

Prof. Antoni Gładysz odebrał dzisiaj prestiżową nagrodę im. Karola Miarki. Nagrody te są przyznawane od 1983 r. za wybitny dorobek wzbogacający wartości kultury regionu i kraju. Od 1999 r. przyznaje i funduje je zarząd województwa śląskiego. Tym razem uroczystość odbyła się w rodzinnej miejscowości Karola Miarki - Pielgrzymowicach.

Prof. Antoni Gładysz jest socjologiem, pedagogiem i kulturoznawcą Śląska. W latach siedemdziesiątych związał się z cieszyńską filią Uniwersytetu Śląskiego. Jest autorem kilkunastu książek, ponad 20 prac zbiorowych i 30 edytorskich, wielu recenzji i artykułów publicystycznych. Wspólnie z prof. Gładyszem nagrody odebrali: prof. Andrzej Jan Zakrzewski oraz red. Wiesław Głowacz. (PAP) przeczytaj także: OSIEMDZIESIĄTE URODZINY PROFESORA GŁADYSZA - artykuł Mirosławy Pindór w "Gazecie Uniwersyteckiej" (styczeń 1996 r.)