Inauguracja studiów podyplomowych negocjacji kryzysowych

27 lutego 2010 roku o godz. 10.00 w holu głównym budynku Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Grota Roweckiego 5 w Sosnowcu odbędzie się inauguracja studiów podyplomowych negocjacji kryzysowych, specjalność: negocjator służb mundurowych.

W ramach inauguracji mł. insp. dr Roman Stawicki, komendant Szkoły Policji w Katowicach, wygłosi wykład pt. „Konflikty w organizacji”. Uroczystości towarzyszyć będzie prezentacja stylu walki oraz samoobrony o nazwie system Combat56. Prezentacji dokona jego twórca mjr Arkadiusz Kups, w pokazie walki będzie można zobaczyć autoryzowanego instruktora stylu Combat56 – Jacka Frucza.

Studia podyplomowe negocjacji kryzysowych mają charakter interdyscyplinarny. Treści programowe stanowią połączenie wiedzy policyjnej, psychologicznej, filologicznej i nauk prawnych. Są to drugie tego typu studia w Polsce. Opiekę nad niezwykłym kierunkiem sprawuje prof. dr hab. Jadwiga Stawnicka.

Na łamach „Dziennika Zachodniego” został opublikowany artykuł pt: „ Mundurowi negocjatorzy rozpoczynają naukę

O inauguracji studiów podyplomowych negocjacji kryzysowych informuje również TVS w materiale pt. „Sztuka negocjacji” autorstwa Julii Bromberek.