37-LECIE STUDENCKIEGO RADIA EGIDA

W sobotę 18 listopada odbędzie się uroczystość 37-lecia Studenckiego Radia Egida - związanej z Uniwersytetem Śląskim jednej z najbardziej znanych i popularnych studenckich rozgłośni w Polsce, w której swoje pierwsze dziennikarskie kroki stawiali m.in Kamil Durczok, Henryk Grzonka czy Marek Czyż. Radio wciąż działa bardzo aktywnie, od dwóch lat można go posłuchać również w internecie. W ramach obchodów jubileuszu, które rozpoczną się o godzinie 20.00 w siedzibie radia, w Katowicach przy ulicy Studenckiej 15, odbędzie się uroczyste przekazanie obowiązków redaktora naczelnego. Po półtorarocznej kadencji z funkcji zrezygnował Michał Broniszewski, który przekaże swoje obowiązki nowo wybranej szefowej Magdalenie Figzał. Tradycyjnie nastąpi również wręczenie legitymacji radiowych najbardziej aktywnym dziennikarzom Egidy. Będą wspomnienia archiwalnych nagrań, prezentacja nowej ulepszonej strony internetowej rozgłośni oraz rozmowy i plany na przyszłość.