„Którędy do pracy?” - spotkanie poświęcone pracy dziennikarza

Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach organizuje dla studentów i absolwentów uczelni konsultacje zawodowe, czyli spotkania z profesjonalistami w danym zawodzie.

W ramach cyklu „Którędy do pracy?” w najbliższym spotkaniu, poświęconemu pracy dziennikarza, udział wezmą:

• Anna Stańczyk, dziennikarka Gazety Wyborczej,
  • Lidia Tarczyńska, dziennikarka Telewizji Katowice,
  • Joanna Raś, dziennikarka Radia eM,
  • Adam Złotorowicz, dziennikarz Antyradia.

Wydarzenie odbędzie się 25 lutego 2010 roku, w budynku rektoratu Uniwersytetu Śląskiego (ulica Bankowa 12), w klubie „Kubuś”. Początek spotkania zaplanowany został na godzinę 15.30.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, prowadzone są zapisy, pod numerami telefonów: 32 359-20-32, 32 350-19-82 w godzinach 7.30-15.30. O udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Spotkanie realizowane jest w ramach projektu Uniwersytet Partnerem Gospodarki Opartej na Wiedzy.

O projekcie „Którędy do pracy?”: Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, chcąc umożliwić studentom zdobycie wiedzy o zawodach i możliwościach rynku pracy, rozpoczyna realizację nowego projektu, o nazwie „Którędy do pracy?”. Będzie to cykl spotkań z profesjonalistami, którego celem jest przybliżenie studentom i absolwentom Uniwersytetu Śląskiego tajników pracy w konkretnym zawodzie. Praktycy opowiedzą uczestnikom o tym, jakie kwalifikacje są konieczne, by możliwe było wykonywanie zawodu który reprezentują, jakie cechy osobowości ułatwiają pracę w tym zawodzie, jakie są jej dobre i złe strony, jak wygląda typowy dzień w pracy itp.

Spotkania będą miały formę dialogu. Nie przewidziano wykładów i prezentacji. Organizatorzy mają nadzieję, że spotkania umożliwią uczestnikom uzyskanie odpowiedzi na najważniejsze dla nich.

W lutym i marcu 2010 r. planowane są dwa kolejne spotkania – będą one dotyczyły wykonywania zawodu dziennikarza i informatyka. Szczegółowe informacje będą publikowane na stronie internetowej Biura Karier.