KOMU JEST POTRZEBNA TEORIA LITERATURY?

Wydawnictwo Znak i Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego serdecznie zapraszają na spotkanie z Anną Burzyńską, współautorką książki Teorie literatury XX wieku i dyskusję: Komu jest potrzebna teoria literatury?, którą poprowadzi prof. dr hab. Krzysztof Kłosiński. Spotkanie odbędzie się we wtorek 14 listopada o godz. 12.00 w sali im. Zbigniewa Jerzego Nowaka, na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy pl. Sejmu Śląskiego 1. Anna Burzyńska, Michał Paweł Markowski Teorie literatury XX w. Podręcznik Najważniejsze teorie literatury zeszłego stulecia omówione w jednym tomie. Autorzy książki zadbali o to, by bogactwo treści i kompetentna analiza szły w parze z jasnością i przejrzystością wykładu. Każdemu z omawianych nurtów teoretyczno-literackich poświęcony został osobny rozdział, uzupełniony przydatnymi dodatkami, takimi jak: wyjaśnienie kluczowych pojęć, chronologia i obszerna bibliografia. Niewątpliwym atutem książki jest także obrazowy język autorów. Wszystko to sprawia, że można ją polecić nie tylko przyszłym literaturoznawcom, ale wszystkim studentom kierunków humanistycznych. Podręcznikowi towarzyszy, wydana w osobnym tomie, antologia tekstów.