FIDES ET RATIO AND THE METAPHYSICAL TASK

Instytut Filozofii Uniwersytetu Śląskiego i Towarzystwo Metafizyczne im. A.N. Whiteheada zapraszają na wykład Fides et Ratio and the Metaphysical Task, który wygłosi profesor Santiago Sia. Wykład odbędzie się w piątek 3 listopada o godz. 12.00 w III sali sympozjalnej Wydziału Nauk Społecznych UŚ w Katowicach przy ul. Bankowej 11. Profesor Santiago Sia, Dziekan Wydziału Filozoficznego Państwowego Uniwersytetu Irlandii w Dublinie, jest autorem książek z zakresu filozofii religii, etyki i myśli procesualnej. Wykładał na uniwersytetach w USA, Wielkiej Brytanii, Belgii, Irlandii i na Filipinach. Stypendysta Katolickiego Uniwersytetu w Leuwen. Najnowsze książki Profesora Sia to: Religion, Reason and God: Essays in the Philosophies of Charles Hartshorne and A.N. Whitehead (Peter Lang Publishers, 2004) i Philosophy in Context (Dharma Publications, 2006).