Rozstrzygnięcie konkursu pt. „Opowiedz mi o Korfantym”

19 stycznia 2010 r. (wtorek) o godz. 17.00 w studiu muzycznym Polskiego Radia Katowice odbędzie się spotkanie podsumowujące konkurs na reportaż pt. „Opowiedz mi o Korfantym”. Konkursowemu jury przewodniczy JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Dotychczas wybrano 8 finalistów, zwycięzca wyłoniony zostanie już dziś.

Praca nad reportażem o Wojciechu Korfantym, to lekcja historii inaczej. Organizatorzy konkursu – Polskie Radio Katowice oraz Śląskie Kuratorium Oświaty – zaproponowali młodzieży poznanie części historii w sposób nietypowy, bo z mikrofonem w ręku. Konkursowe zmagania składały się z dwóch etapów. W pierwszym, osoby zainteresowane przesyłały informacje na temat osoby pamiętającej Wojciecha Korfantego, w drugim, wyłonione zostały najciekawsze propozycje.

Zwycięzca przeprowadzi wywiad z odnalezionym przez siebie świadkiem historii przed radiowym mikrofonem.