SESJA SPECJALISTYCZNA AKADEMII ARTES LIBERALES

Na Uniwersytecie Śląskim rozpoczęła się sesja specjalistyczna Akademii Artes Liberales pod hasłem Kultura. Język. Spotkanie. Sesja obejmuje udział w spotkaniach, wykładach, koncertach i wystawach, a także zwiedzanie m.in. starych osiedli górniczych w Giszowcu i Nikiszowcu oraz Biblioteki Śląskiej. Sesja, w której biorą udział studenci uniwersytetów polskich będący uczestnikami Akademii - ogólnopolskich elitarnych studiów międzywydziałowych, potrwa do 10 marca. Organizatorami są Wydział Pedagogiki i Psychologii oraz Wydział Filologiczny UŚ. W uroczystym rozpoczęciu sesji wzięły udział władze uczelni: JM Rektor prof. zw. dr hab. Janusz Janeczek, prof. UŚ dr hab. Anna Łabno – Prorektor ds. Kształcenia i prof. UŚ dr hab. Barbara Kożusznik – Prorektor ds. Współpracy i Promocji. Wykład inauguracyjny Humanistyka – wspólnota – przekład wygłosił prof. zw. dr hab. Tadeusz Sławek.