15-LECIE SZKOŁY JĘZYKA I KULTURY POLSKIEJ

Szkoła Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego świętuje 15 lat istnienia. Uroczystość jubileuszowa odbędzie się w poniedziałek 27 lutego o godz. 17.00 w auli im. Kazimierza Lepszego w Rektoracie UŚ w Katowicach, ul. Bankowa 12. Szkoła to jednostka Uniwersytetu Śląskiego, której oferta dydaktyczna skierowana jest przede wszystkim do cudzoziemców. Jest najdłużej działającą tego typu placówką w regionie. Kształci studentów, a także przedstawicieli działających na Śląsku firm (dotychczas były to m.in. Ernst & Young, Roca Polska, Leroy Merlin, Bank Śląski, Auchan, Browary Górnośląskie). Jej działalność obejmuje przede wszystkim kursy językowe, studia podyplomowe, a także badania dotyczące recepcji literatury polskiej za granicą. Wydaje własne czasopismo – półrocznik „Postscriptum”. Do tej pory w kursach wzięli udział obcokrajowcy z 59 państw całego świata. Studenci uczą się języka polskiego, biorą udział w seminariach poświęconych historii, kulturze i czasom współczesnym naszego kraju, uczestniczą w bogatym programie kulturalnym i turystycznym. Poznają region, mają możliwość zapoznania się z dorobkiem polskiej kinematografii czy spotkania z wybitnymi Polakami.