RUSZYŁA XI LETNIA SZKOŁA JĘZYKA, LITERATURY I KULTURY POLSKIEJ

Już po raz jedenasty wystartowała LETNIA SZKOŁA JĘZYKA, LITERATURY I KULTURY POLSKIEJ. Program kursu językowego obejmuje: intensywną naukę języka polskiego oraz dodatkowe zajęcia językowe w tym i. in.: konwersacja, praca z mediateką (programy komputerowe, nagrania magnetofonowe i wideo, podręczniki), doskonalenie czytania i pisania ze słuchu. Studenci letniej szkoły uczą się również języka polskiego, biorąc udział w grach i zabawach językowych, w teatrzykach szkolnych, w turnieju tłumaczy i w redagowaniu czasopisma letniej szkoły, które ukazuje się cztery razy w ciągu całego kursu. Dodatkowym elementem jest turniej językowy "Sprawdzian z polskiego", w którym - w czasie gier i zabaw językowych - wybiera się Cudzoziemskiego Mistrza Języka Polskiego. W turnieju biorą udział także uczestnicy z innych zaprzyjaźnionych szkół języka polskiego dla cudzoziemców w Polsce. Letnia szkoła języka, literatury i kultury polskiej jest prowadzona w Cieszynie, w starym mieście położonym u stóp gór Beskidów, na granicy polsko-czeskiej, 70 km na południe od Katowic. Szkoła odbywa się w kampusie uniwersyteckim Filii Uniwersytetu Śląskiego. Zajęcia w ramach Szkoły potrwają do 29 sierpnia.