Trzecie miejsce drużyny UŚ w Akademickich Mistrzostwach Śląska w futsalu

Drużyna Uniwersytetu Śląskiego zdobyła trzecie miejsce w Akademickich Mistrzostwach Śląska w futsalu, ustępując jedynie zespołom Politechniki Śląskiej i Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach.

Tym samym zespół zakwalifikował się do turnieju strefowego "D" Akademickich Mistrzostw Polski, który odbędzie się 27-29 stycznia 2010 r. w Opolu. Do finału, który w lutym zorganizuje AZS Uniwersytetu Śląskiego, awans uzyskają cztery najlepsze zespoły ze strefy.

W ubiegłym roku w finale Akademickich Mistrzostw Polski reprezentacja piłki halowej Uniwersytetu Śląskiego zdobyła ósme miejsce w klasyfikacji generalnej oraz czwarte w klasyfikacji uniwersytetów.

Skład zespołu: Maciej Gruszczyński, Bartek Górczyński, Jakub Kowalski, Patryk Serwatka, Rafał Piechowicz, Maciej Szeremeta, Michał Piwkowski, Kamil Węgrzyński, Dawid Cierpioł, Marcin Bratek, Grzegorz Liszka, Tomasz Cygan, Łukasz Kuś, Mateusz Sośniak, Tomasz Wiśniewski, Łukasz Tosik, Dawid Flejszman.

Trenerem zespołu jest mgr Aleksander Fangor.