DZIAŁANIA APARATU BEZPIECZEŃSTWA WOBEC KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO W POLSCE

W czwartek 24 listopada o godzinie 14.00 w gmachu Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego dr hab. Jan Żaryn przedstawi wykład Działania aparatu bezpieczeństwa wobec Kościoła katolickiego w Polsce w latach 1944-1989. Dr hab. Jan Żaryn jest pracownikiem Instytutu Pamięci Narodowej, Instytutu Historii PAN oraz wykładowcą Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Uniwersytetu Warszawskiego; specjalizuje się w najnowszej historii Polski, w tym głównie Kościoła katolickiego. Wykład jest organizowany przez Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i Biuro Edukacji Publicznej IPN w Katowicach. Po wykładzie odbędzie się dyskusja panelowa z udziałem dr. hab. Jana Żaryna, ks. prof. dr. hab. Jerzego Myszora i dr. Adama Dziuroka.