I FORUM - CZAS NA INTERDYSCYPLINARNOŚĆ CZŁOWIEK WYBIERA MEDIUM

W środę 16 listopada w Instytucie Sztuki Wydziału Artystycznego UŚ odbędzie się I Forum - Czas na interdyscyplinarność "Człowiek wybiera medium". Organizatorem forum jest Katedra Rysunku Instytutu Sztuki. Konferencji będą towarzyszyły wystawy w Instytucie Sztuki i w Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie. Początek o godz. 10.00. program forum: 10.00-11.00 otwarcie forum w Galerii Uniwersyteckiej (Cieszyn, ul. ul. Bielska 62) wernisaż instalacji „Drzewo rośnie ku światłu” i wystawy rysunku studentów i absolwentów Instytutu Sztuki instalacja powstała we współpracy: Anny Kowalczyk-Klus – rysunek, Krzysztofa Kuli – aranżacja przestrzeni i Ewy Sataleckiej – wirtualny zapis obrazu 11.00-15.00 wykłady i dyskusje w sali konferencyjnej w obradach wezmą udział: prof. dr hab. Wojciech Świątkiewicz (Wydział Nauk Społecznych UŚ) prof. dr hab. Maria Pulinowa (Wydział Nauk o Ziemi UŚ) prof. dr hab. Jerzy Żaba (Wydział Nauk o Ziemi UŚ) dr hab. Anna Markowska (Wydział Artystyczny UŚ) dr Aleksandra Kunce (Wydział Filologiczny UŚ) dr Marek Rembierz (Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji) dr Ewa Satalecka (Śląska Wyższa Szkoła Informatyki w Katowicach) moderator obrad: prof. Michał Kliś (ASP Katowice) fotografie i dokumentacja: Jerzy Pustelnik 17.00-20.00 spotkanie i dyskusja w Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie, ul. Zamkowa 3c Spotkanie rozpocznie wernisaż wystawy rysunku w pasażu Oranżerii o godz. 17.00. W pomieszczeniach zamkowych (pasaż Oranżerii, baszta, antresola) i w Rotundzie pokazane będą prace studentów i absolwentów Instytutu Sztuki oraz adiunkta Krzysztofa Kuli. Wystawę otworzy i spotkanie poprowadzi prof. Anna Kowalczyk-Klus. Instytut Sztuki Wydział Artystyczny Uniwersytet Śląski 43-400 Cieszyn, ul. Bielska 62 Budynek Główny Galeria Uniwersytecka tel.: centrala: 033/ 854 61 00 Instytut Sztuki: 033/ 854 61 16 e-mail: isztuki@filus.edu.pl galeria czynna: wtorek - piątek 13.00-17.00 sobota 12.00-16.00 wystawa otwarta do końca listopada 2005 Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości ul. Zamkowa 3c 43-400 Cieszyn tel.: 033/ 851 08 21 www.zamekcieszyn.pl czynny: wtorek - niedziela 10.00-17.00 wystawa otwarta do 15 grudnia 2005 r.