JUBILEUSZ "SOLIDARNOŚCI" NA UNIWERSYTECIE ŚLĄSKIM

We wtorek 25 października odbędą się obchody 25. rocznicy powstania NSZZ "Solidarność" na Uniwersytecie Śląskim. Obchody rozpocznie msza św. w intencji zmarłych członków związku. Następnie wszyscy zainteresowani członkowie społeczności akademickiej będą mogli wziąć udział w spotkaniach panelowych. Program obchodów: 9.00 Kościół Mariacki w Katowicach: mszę św. w intencji w intencji zmarłych członków związku odprawi ks. dr Stanisław Puchała – duszpasterz NSZZ „Solidarność” 10.00-14.00 aula im. A. Pawlikowskiego w Instytucie Fizyki UŚ w Katowicach, ul. Uniwersytecka 4: spotkania panelowe członków „Solidarności” i NZS z młodzieżą i społecznością akademicką 15.00-18.00 aula im. K. Lepszego w Rektoracie UŚ, w Katowicach, ul. Bankowa 12: uroczyste spotkanie członków NSZZ „Solidarność” Uniwersytetu Śląskiego w ramach spotkania zaplanowano m.in.: - historia „Solidarności” UŚ w ujęciu dr. Jana Jelonka - koncert skrzypcowy - wystąpienia zaproszonych gości - prezentacja fragmentów filmu „Od Solidarności do wolności”