MSZA INAUGURACYJNA. LUX EX SILESIA DLA KS. PROF. REMIGIUSZA SOBAŃSKIEGO

Uroczysta Msza św. inaugurująca nowy rok akademicki 2005/2006 na śląskich uczelniach odbędzie się we wtorek 11 października o godzinie 18.00 w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Mszy świętej będzie przewodniczył Arcybiskup Metropolita Katowicki Damian Zimoń. Zgodnie z tradycją podczas uroczystości wręczona zostanie nagroda „Lux ex Silesia”, przyznawana osobom szczególnie zasłużonym dla dziedzictwa naukowego i duchowego Regionu Śląskiego. Laureatami nagrody „Lux ex Silesia” zostali dotychczas m.in. prof. Julian Gembalski, Henryk Mikołaj Górecki, prof. Tadeusz Sławek, prof. Irena Bajerowa, prof. August Chełkowski, prof. Jerzy Zieliński, prof. Kornel Gibiński, abp. Alfons Nossol i Wojciech Kilar. W tym roku nagrodę odbierze ks. prof. zw. dr hab. Remigiusz Sobański, profesor Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczystość poprzedzi spotkanie abp. Damiana Zimonia z rektorami śląskich prywatnych szkół wyższych, które odbędzie się o godz. 16.30.