WYBORY W RKR

W czwartek 7 lipca w sali konferencyjnej Hotelu Uniwersyteckiego UŚ przy ul. Bytkowskiej w Katowicach odbędzie się ostatnie w tym roku akademickim posiedzenie Regionalnej Konferencji Rektorów Uczelni Akademickich. Dotychczasowy Prezydent Konferencji prof. dr hab. Tadeusz Wilczok – urzędujący Rektor Śląskiej Akademii Medycznej złoży sprawozdanie z 3-letniej działalności Konferencji. Rektorzy dokonają wyboru nowych władz: prezydenta, wiceprezydenta i sekretarza na kadencję 2005-2008. W posiedzeniu weźmie udział JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Janusz Janeczek. W skład Regionalnej Konferencji Rektorów wchodzą Rektorzy Uczelni Państwowych województwa śląskiego i opolskiego, Przewodniczący katowickiego oddziału Polskiej Akademii Nauk, Dyrektor Biblioteki Śląskiej, Przewodniczący Rady Głównej Jednostek Badawczo-Rozwojowych, Przewodniczący Rady Użytkowników Śląskiej Akademickiej Sieci Komputerowej oraz Rektorzy seminariów duchownych Archidiecezji Katowickiej i Częstochowskiej.