DZIEŃ FRANKOFONII NA UNIWERSYTECIE ŚLĄSKIM

Logo Poniedziałek 21 marca będzie obchodzony na Uniwersytecie Śląskim jako Dzień Frankofonii. W budynku Wydziału Nauk Społecznych UŚ, w Katowicach, ul. Bankowa 11, odbędą się liczne imprezy związane z promocją języka, kultury i historii Francji: targi firm i instytucji francuskich działających na Śląsku, konkursy wiedzy o Francji, dyskusja panelowa, przegląd filmów i koncert muzyki francuskiej. Organizatorami święta są studenci Międzynarodowej Szkoły Nauk Politycznych. W święcie wezmą udział zaproszeni goście, m.in. Michel Raineri – Konsul Generalny Republiki Francuskiej w Krakowie, José Kobielski – Attaché ds. współpracy pomiędzy uniwersytetami, Ambasada Francji w Polsce, Michel Redouté – Konsul Honorowy Belgii w Katowicach. JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego będzie reprezentował prof. dr hab. Wiesław Banyś – Prorektor ds. Nauki, Współpracy i Promocji Uniwersytetu. Program i szczegółowe informacje na temat Dnia Frankofonii na stronie internetowej Koła Naukowego Międzynarodowej Szkoły Nauk Politycznych.