facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Uniwersytet Śląski przyjacielem Fundacji „Uśmiech Dzieciom”

13 grudnia 2009 r. Uniwersytet Śląski zostanie uhonorowany certyfikatem „Przyjaciel Fundacji”. Wręczenie będzie miało miejsce podczas koncertu bożonarodzeniowego organizowanego przez Fundację „Uśmiech Dzieciom” i Regionalne Centrum Biznesu. Uroczystość odbędzie się o godz. 17.00 w Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Uniwersytet Śląski reprezentować będzie prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką prof. UŚ dr hab. Andrzej Kowalczyk.

Podczas spotkania, które poprowadzi Laura Łącz, wystąpią: „Gwiazdeczki z Mysłowic” (uczestniczki programu „Mam talent”), zespół dziecięcy z OSM w Dąbrowie Górniczej, Marta Guzik oraz Jacek Borkowski.

Jednym z ważniejszych punktów świątecznego spotkania będzie przekazanie zamkniętego inkubatora Oddziałowi Neonatologii SP Centralnego Szpitala Klinicznego im. prof. Kornela Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Uniwersytet Śląski, jak co roku, wsparł działania fundacji przekazując na aukcję obrazy studentów Wydziału Artystycznego w Cieszynie.