BAL PRZYJACIÓŁ UNIWERSYTETU

Stowarzyszenie Przyjaciół Uniwersytetu Śląskiego oraz Instytucja Kultury "Estrada Śląska" są organizatorami uroczystego balu na rzecz budowy Biblioteki Akademii Ekonomicznej i Uniwersytetu Śląskiego, który odbędzie się w sobotę 15 stycznia w Gmachu Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, początek o godz. 20.00. Bal tradycyjnie już jest okazją do spotkania z absolwentami i przyjaciółmi Uniwersytetu Śląskiego, przedstawicielami świata polityki, sztuki, biznesu.

W programie balu przewidziano aukcję prac artystów śląskich – profesorów Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Wydziału Artystycznego UŚ w Cieszynie. Dochód z aukcji zostanie w całości przeznaczony na rzecz budowy Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki wspólnej dla Akademii Ekonomicznej i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Prace przygotowane do aukcji oraz notki biograficzne autorów są dostępne na stronie internetowej Stowarzyszenia Przyjaciół Uniwersytetu Śląskiego. Bal i aukcję poprowadzi Mirosław Neinert. Oprawę artystyczną i muzyczną zapewni Zespół Wokalno-Instrumentalny Instytutu Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.