XXIII uroczysta sesja Sejmiku Województwa Śląskiego

22 czerwca 2012 r. o godz. 13.00 w Sali Sejmu Śląskiego w Urzędzie Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach odbędzie się XXIII uroczysta sesja Sejmiku Województwa Śląskiego z okazji 90. rocznicy przyłączenia części Górnego Śląska do odradzającego się państwa polskiego.

O godz. 14.00 na placu Sejmu Śląskiego odbędzie się ceremonia wojskowa, po której będzie można zobaczyć inscenizację wkroczenia Wojska Polskiego do Katowic w 1922 r., przygotowaną przez artystów z Teatru Śląskiego i trzydziestu ułanów z Grupy Rekonstrukcyjnej z Niepołomic.

Uroczystość została objęta honorowym patronatem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. W wydarzeniu udział weźmie prorektor ds. studenckich, promocji i współpracy z zagranicą prof. dr hab. Barbara Kożusznik.