Wizyta delegata Rządów Wspólnoty Francuskiej Belgii i Regionu Walonii

W piątek 27 listopada 2009 r. na zaproszenie JM Rektora prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia Uniwersytet Śląski będzie gościł delegata Rządów Wspólnoty Francuskiej Belgii i Regionu Walonii Zénona Kowala.

Będzie to kolejna wizyta delegata, który w kwietniu br. uczestniczył w inauguracji oraz wygłosił wykład podczas Dnia Belgii - wydarzenia odbywającego się w ramach Studenckiego Festiwalu Nauki.

W planie obecnej wizyty przewidziane jest spotkanie delegata z JM Rektorem prof. zw. dr. hab. Wiesławem Banysiem oraz udział w wykładzie prof. Geneviève Geron z Université catholique de Louvain-la-Neuve w Belgii. Prof. Geneviève Geron – naukowy koordynator Cedefles, jednostki zajmującej się nauczaniem języka francuskiego jako obcego – wygłosi referat pt. “La diversité linguistique du français en francophonie: un tabou ou un atout dans l'apprentissage du FLE?”. Wykład będzie miał miejsce na Wydziale Filologicznym w Sosnowcu.