Ruszają zapisy na Wydział Teologiczny UŚ

Kandydaci na studia na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego mogą już od 14 maja składać dokumenty. Jak informowaliśmy już kilkakrotnie, w roku akademickim 2001/2002 ruszają na naszej uczelni teologiczne studia dzienne magisterskie o specjalności pastoralnej (dla kandydatów do święceń kapłańskich) oraz o specjalności nauczycielskiej (dla przyszłych nauczycieli religii). Czynne będą także teologiczne studia zaoczne magisterskie i zaoczne magisterskie uzupełniające o specjalności nauczycielskiej. Kandydaci powinni złożyć: formularz zawierający m.in. podanie i życiorys, świadectwo dojrzałości w oryginale lub jego odpis, a w przypadku studiów uzupełniających - odpis dyplomu licencjata lub dyplomu SN, 4 fotografie (37x52 mm, bez nakrycia głowy na jasnym tle), orzeczenie lekarskie stwierdzające przydatność kandydata do studiów oraz dowód wpłaty opłaty rekrutacyjnej (70 zł; z podaniem tytułu wpłaty powinna być ona przekazana na konto GBG SA II o/Katowice 15601111-1430-2700-156). Duchowni powinni także dostarczyć zgodę przełożonych na podjęcie studiów. Tegoroczni maturzyści zobowiązani są do złożenia dokumentów do 13 czerwca, a maturzyści z lat poprzednich - od 14 do 31 maja. Kandydatów czeka egzamin pisemny z języka polskiego i egzamin ustny z języka polskiego oraz z wiadomości z religii z zakresu szkoły średniej. Egzaminy rozpoczną się 2 lipca o godz. 9. Studia zaoczne kosztują 1000 zł za semestr. Pieniądze trzeba wpłacić do 28 września za semestr zimowy i do 15 marca roku przyszłego za semestr letni. Dokumenty należy składać w dziekanacie (Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach, ul. Wita Stwosza 17a, dyżury: od poniedziałku do czwartku od godz. 10 do 14 i w piątki od godz. 10 do 16). (KAI, "Gazeta Wyborcza", 11-05-2001)