CENTRUM INFORMACJI NAUKOWEJ I BIBLIOTEKA UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO

projekt biblioteki JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Janusz Janeczek zaprasza na spotkanie poświęcone prezentacji planów budowy Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Uniwersytetu Śląskiego, które odbędzie się 23 kwietnia br. o godzinie 14.00 w auli im. Kazimierza Lepszego w budynku Rektoratu UŚ przy ulicy Bankowej 12. Swój udział w spotkaniu potwierdził Piotr Uszok, Prezydent Miasta Katowice, miasta, które podarowało nieruchomość przeznaczoną pod budowę Biblioteki. Planowana inwestycja jest jednym z najbardziej znaczących punktów rozwoju infrastruktury UŚ w najbliższych latach. Podczas spotkania Dyrektor Biblioteki Uniwersytetu Śląskiego, dr Dariusz Pawelec, omówi działalność oraz bieżącą sytuację Biblioteki. Następnie autorzy zwycięskiego projektu przedstawią swoją wizję Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Uniwersytetu Śląskiego, który ma spełnić oczekiwania zarówno środowiska akademickiego, jak i społeczności naszego Regionu. Po prezentacjach odbędzie się dyskusja.
Do udziału w spotkaniu zostali zaproszeni m.in.: przedstawiciele władz samorządowych miasta i regionu, reprezentanci środowiska architektów, przedstawiciele świata kultury i mediów. Wśród zaproszonych gości są również członkowie Rady Bibliotecznej, Komisji Senackich, Sądu Konkursowego, Stowarzyszenia Przyjaciół Uniwersytetu Śląskiego w osobach: Prezesa Stowarzyszenia – prof. zw. dr. hab. Tadeusza Sławka oraz Zastępcy Prezesa – prof. dr. hab. Krystiana Roledera, Dziekani, Dyrekcja UŚ, Kierownicy jednostek UŚ, przedstawiciele Telewizji Polskiej Katowice, Gazety Uniwersyteckiej, bibliotek naszego Regionu oraz Przewodniczący Komisji ds. Kadry Naukowej – prof. zw. dr hab. Józef Bańka i Przewodniczący Komisji ds. organizacji i rozwoju Uniwersytetu – prof. zw. dr hab. Maksymilian Pazdan. zobacz fotoreportaż