"Pokonaj bariery z Altusem!"

18 listopada 2009 r. w godz. 13.00–18.00 w budynku Altus odbędzie się impreza „Pokonaj bariery z Altusem!” rozpoczynająca akcję „Śląsk bez barier!”.
Organizatorami akcji są: zarząd budynku Altus oraz Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Śląskiego. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął, obok prezydenta Katowic Piotra Uszoka oraz posła Marka Plury, JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Głównym celem imprezy jest uwypuklenie problemu, jakim są bariery architektoniczne w życiu codziennym osób niepełnosprawnych. Tor przeszkód do pokonania na wózku inwalidzkim oraz stoisko eksperymentalne mają pokazać zdrowym osobom świat z perspektywy osoby niepełnosprawnej. W programie wydarzenia przewidziany jest m. in. pokaz tresury psów asystujących oraz, przybliżająca widzom ideę "kina dla niewidzących", projekcja filmu techniką audiodeskrypcji.
Podczas imprezy osobie niepełnosprawnej zostanie podarowany pies serwisowy szkolony w Altusie. Sam budynek jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, dlatego można w nim przebywać z psami asystującymi.

Partnerami akcji są: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, Se-ma-for Produkcja Filmowa, Centrum Sony, kino Helios, Fundacja DogIq, Fundacja Aktywnej Rehabilitacji, Fundacja Audiodeskrypcja oraz Fundacja Burego Misia.

Program imprezy...pdf