HITY, MITY I KITY W PRACY NAUCZYCIELSKIEJ

Polskie Towarzystwo Fizyczne Oddział w Katowicach serdecznie zaprasza na kolejne konwersatorium, podczas którego Wojciech Dindorf - redaktor internetowego czasopisma dla nauczycieli Moja Fizyka, wygłosi wykład Hity, Mity i Kity w naszej nauczycielskiej "fizycznej" pracy. Konwersatorium odbędzie się w środę 31 marca o godz. 14.00 w III sali audytoryjnej Instytutu Fizyki, Uniwersytet Śląski, Katowice, ul. Uniwersytecka 4. Wystąpienie będzie dotyczyło dobrych i złych programów oraz ich otoczki (celów, tzw. ścieżek edukacyjnych itp.). Przedstawiony zostanie program fizyki Międzynarodowej Matury i podane będą przykłady zadań maturalnych i prac dyplomowych. Kilka zdań zostanie poświeconych Turniejowi Młodych Fizyków jako pozaszkolnej (choć niekoniecznie) metodzie zawarcia przyjaźni z fizyką. Hity to godne naśladowania wzory. Mity to bezpodstawne nierealistyczne oczekiwania. Kity to jawnie szkodliwe, pozbawione sensu elementy pojawiające się w naszej pracy. Polowa czasu poświęcona zostanie na pokazy i próbę analizy kilku prostych w wykonaniu a trudnych w interpretacji doświadczeń z fizyki.