I runda Akademickich Mistrzostw Śląska w ergometrze wioślarskim

3 grudnia 2011 r. w Katowicach odbyła się I runda Akademickich Mistrzostw Śląska w ergometrze wioślarskim, zorganizowana przez Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Śląskiego. W rozgrywkach udział wzięło 66 zawodników z pięciu śląskich uczelni. Reprezentanci Uniwersytetu Śląskiego wygrali po raz kolejny.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej kobiet, KL, zajęła Daria Liberka, studentka III roku, kierunek geografia. Na trzeciej pozycji uplasowała się Martyna Ludwig, studentka II roku socjologii. W kategorii KA II miejsce wywalczyła Sylwia Raczek (socjologia, III rok).

W konkurencji mężczyzn, ML, I miejsce zdobył Rafał Jagielski (inżynieria biomedyczna, IV rok), a III miejsce zajął Mateusz Strojny (historia, III rok). W wadze ciężkiej na trzeciej pozycji uplasował się Olaf Bednarczyk (technologia chemiczna, I rok).

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli zawodnicy Uniwersytetu Śląskiego. Trenerem sekcji ergometru wioślarskiego jest mgr Stanisław Bonk ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu. Druga runda Akademickich Mistrzostw Śląska odbędzie się w marcu przyszłego roku.

Klasyfikacja kobiet – wyniki

Klasyfikacja mężczyzn – wyniki