Konkurs na temat zmian spowodowanych rozwojem motoryzacji

We czwartek na sosnowieckim Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego rozstrzygnięto konkurs na temat zmian spowodowanych rozwojem motoryzacji. Konkurs jest częścią tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w Sosnowcu. Główną nagrodę w konkursie, który zorganizowano w ramach tegorocznych Obchodów Dni Ziemi w Sosnowcu, otrzymał Tymon Brzozowski z Gimnazjum nr 10 w Sosnowcu. Drugie miejsce przyznano Aldonie Studziżbie z LO nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Będzinie, trzecie - Tomaszowi Cywińskiemu z Gimnazjum nr 6 w Sosnowcu. Na konkurs, który dla uczniów szkół ponadpodstawowych zorganizowały chorzowski Klub Miłośników Transportu Miejskiego i Wydział Nauk o Ziemi, wpłynęły 22 prace. - Prace, które nagrodziliśmy, nie ograniczyły się jedynie do zanieczyszczeń miast spalinami. Młodzi pisali o ograniczaniu terenów miejskich zajmowanych przez parkingi oraz o codziennych trudnościach, które napotykają piesi i pasażerowie komunikacji miejskiej - podsumował wyniki konkursu Andrzej Soczówka z KMTM w Chorzowie. Dla zwycięzców i osób wyróżnionych w konkursie Komunikacyjny Związek Komunalny GOP ufundował kwartalne, miesięczne i tygodniowe bilety sieciowe komunikacji miejskiej. Purz ("Gazeta Wyborcza", piątek 06-04-2001)