Symbol jedności wyznawców różnych religii

26 października 2011 r. – w przeddzień międzyreligijnego spotkania Benedykta XVI z przedstawicielami chrześcijan różnych wyznań, światowych tradycji religijnych i ludzi dobrej woli w Asyżu – w auli Wydziału Teologicznego UŚ odbyło się Międzyreligijne Sympozjum Naukowe pt. „Pielgrzymi prawdy, pielgrzymi pokoju”. Podczas spotkania wygłoszony został apel o pokój między wyznawcami różnych religii.

Na pamiątkę tego niezwykłego świadectwa jedności i pokoju, 3 listopada 2011 r. o godz. 14.00 na placu przed katedrą Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się uroczyste posadzenie buku, drzewa-symbolu, które uczestnicy sympozjum przekazali prezydentowi Katowic Piotrowi Uszokowi, jako znak wspólnego pielgrzymowania w prawdzie i pokoju wyznawców różnych religii Górnego Śląska.

W wydarzeniu udział weźmie JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.