ResNi-Chat

1. Politechnika Śląska, Gliwice
  2. Uniwersytet Śląski w Katowicach
  3. Uniwersytetet Ekonomiczny w Katowicach

Śląska Noc Naukowców, która odbyła się 25 września 2009 r., jest przedsięwzięciem Komisji Europejskiej, popularyzującym naukę wśród szerokiej publiczności. To niezwykłe podejście do spraw nauki. To również spora dawka humoru, komentarze znanych i lubianych naukowców, szalone eksperymenty prowadzone ręka w rękę z badaczami, odpowiedzi na pytania, które od zawsze nurtowały ludzkość: czy człowiek potrafi latać, czy ludzki głos może rozbić szkło, jak pozbyć się śmieci i od czego zależy rozmiar księżyca?

Śląska Noc Naukowców po raz pierwszy skupiła całą śląską społeczność, udowadniając, że nauka jest fascynująca! Program Śląskiej Nocy Naukowców był bogaty i różnorodny: do udziału zaproszono reprezentantów nauk ścisłych, humanistycznych, ekonomicznych, biologicznych… Na tę jedną noc katedra przestała odgradzać profesorów od reszty świata. Gwarancją sukcesu Śląskiej Nocy Naukowców był fakt, że siły złączyły trzy niezwykle ważne ośrodki naukowe województwa śląskiego: Politechnika Śląska, Uniwersytet Śląski i Akademia Ekonomiczna. Śląska Noc Naukowców pokazała, że spędzenie piątkowego wieczoru w towarzystwie naukowców może być świetną alternatywą dla powszechnie przyjętych form spędzania wolnego czasu.