facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Konferencja prasowa poprzedzająca Targi Książki w Katowicach

19 października 2011 r. o godz. 10.00 w Pałacu Goldsteinów w Katowicach odbędzie się konferencja prasowa poprzedzająca Targi Książki w Katowicach.

W spotkaniu udział wezmą: prezydent Katowic Piotr Uszok, prorektor ds. studenckich, promocji i współpracy z zagranicą Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Barbara Kożusznik oraz prezes zarządu Expo Silesia dr inż. Ludomir Tuszyński.

Podczas spotkania organizatorzy przedstawią pełną listę zaproszonych autorów, zaprezentują inicjatywy instytucji wspierających Targi. Prof. dr hab. Dariusz Rott z Wydziału Filologicznego UŚ opowie o książce „Kod Władzy” – długo wyczekiwanej powieści, która zostanie zaprezentowana po raz pierwszy podczas Targów Książki. Przedstawicielka Uniwersytetu Trzeciego Wieku Uniwersytetu Śląskiego zaprezentuje przebieg akcji czytania bajek dzieciom, prowadzonej przez jego słuchaczki.

Targi Książki w Katowicach odbędą się od 20 do 23 października 2011 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej „Spodek”. Jest to wspólne przedsięwzięcie Miasta Katowic, Uniwersytetu Śląskiego oraz Expo Silesia. Hasło przewodnie imprezy: „Czytanie jest modne!” ma zachęcić do częstszego sięgania po książki.

Szczegółowe informacje na temat Targów Książki w Katowicach.