facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Targi Książki w Katowicach

Od 20 do 23 października 2011 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej „Spodek” odbędą się Targi Książki w Katowicach. Jest to wspólne przedsięwzięcie Miasta Katowic, Uniwersytetu Śląskiego oraz Expo Silesia. Hasło przewodnie imprezy: „Czytanie jest modne!” ma zachęcić do częstszego sięgania po książki. Organizatorzy przedsięwzięcia przygotowali wiele atrakcji. Na stoiskach zaprezentują się wydawcy z całej Polski.

Będzie to okazja nie tylko do kupna nowości wydawniczych, ale także do wymiany doświadczeń, poznania ulubionych pisarzy i osób ze świata kultury.

Ponadto prezentować się będą: księgarnie, biblioteki naukowe i publiczne, firmy, instytucje i stowarzyszenia prowadzące aktywną działalność w sferze kultury. Wydarzeniu towarzyszyć będą konferencje, happeningi, warsztaty, filmy, spektakle i konkursy.

Swoją obecność zapowiedzieli autorzy: Małgorzata Szejnert, Kazimierz Kutz, Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Jakub Ćwiek, Ewa Białołęcka, Janusz Głowacki, Piotr Cholewa, Sławomir Cenckiewicz, Marta Fox, Marek Szołtysek.

Katowickim Targom Książki patronuje małżonka Prezydenta RP – Anny Komorowskiej. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli m.in.: TVP Katowice, Polskie Radio Katowice, „Gazeta Wyborcza” i „Gość Niedzielny”.

W uroczystości otwarcia Targów Książki udział weźmie prorektor ds. studenckich, promocji i współpracy z zagranicą prof. dr hab. Barbara Kożusznik.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Targów.

 


O wydarzeniu napisali również:

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.