KULTURA A INTEGRACJA - SZTUKA WOBEC NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

Zakład Arteterapii na Wydziale Pedagogiki i Pychologii Uniwerystetu Śląskiego w Katowicach przy współpracy prof. dr. hab. Jana Malickiego, Dyrektora Biblioteki Śląskiej, jest realizatorem kolejnego projektu naukowo-artystycznego: Kultura a integracja - sztuka wobec niepełnosprawności. Celem projektu jest podsumowanie działań podejmowanych w Roku Niepełnosprawnych przez osoby zajmujące się kulturą, twórczością i sztuką. Obok prezentacji konkretnych osiągnięć artystycznych: wielu form plastycznych, muzycznych i teatralnych, przedstawione zostaną możliwości integracji osób niepełnosprawnych poprzez uczestnictwo w kulturze i twórczość artystyczną. Spotkania w ramach projektu, które będą się odbywały od 2 do 4 grudnia w Bibliotece Śląskiej oraz Bibliotece Terapeutycznej w Katowicach stanowią podsumowanie doświadczeń z szeregu działań badawczych i artystycznych w zakresie terapii przez sztukę, podejmowanych przez Zakład Arteterapii w 2003 roku. Są one również okazją do jeszcze większej integracji środowisk naukowych oraz terapeutów podejmujących wspólne działania.